Registration List for Raccoongaine VIII (2017)
 

The following two tables show the teams that are currently registered for the Raccoongaine.  The teams are not broken down by category; they are only separated based on whether they are doing the 3-hour or the 6-hour course.  The lists are chronological - first team to register is listed first and so on.  The size is the number of members in the team.  A ? indicates that not all information is in yet about a team.  A 'Y' in borrow indicates the need to borrow a SI card.

Last update:  7 Mar 2017       Total Registered:  150        Limited to 150 people

6-Hour List
 
Team Name Club Category Size Borrow
Andy Mowrey WPOC Masters, Men 1 Y
Wandering Rocks Masters, Men 2 Y
Bee Ringers Masters, Mixed 2 Y
Time Wounds All Heels Elite, Men 2 N
Yaki Barak WPOC Masters, Men 1 N
Mountain Meisters Masters, Men 2 Y
Hot Harrys WPOC Veterans, Men 2 Y
Boulder Bob NEOOC Veterans, Men 1 N
Team Spang WPOC Masters, Mixed 2 N
Krazy Swede NEOOC Elite, Men 1 N
Wonderful Adventure Racers Masters, Mixed 2 N
Scrambled Legs WPOC Elite, Mixed 2 Y
Gordon Huang WPOC Elite, Men 1 Y
Rogue Penguin Masters, Mixed 3 Y
Victorious Seekers Elite, Mixed 2 Y
Fred Mailey NEOOC Veterans, Men 1 N
Team Lyons Veterans, Mixed 2 N
William Plessinger Masters, Men 1 Y
MMM Mastrs, Men 3 Y
Mad Welshman NEOOC Veterans, Men 1 N
Lisa Storey Elite, Women 1 Y
Olga Huber Masters, Women 1 N
Hail to the Chimp Elite, Men 1 Y
Average Jo NEOOC Masters, Women 1 Y
Ann Haas Elite, Women 1 Y
Topo the Mountain Elite, Mixed 2 N
Happy Campers Veterans, Mixed 2 Y
Westlake Veterans, Women 1 Y
MK Elite, Men 1 Y
Riley Jane Elite, Mixed 2 Y
Todd Pownell NEOOC Masters, Men 1 N
Help, I'm Lost Masters, Men 1 Y
Eric Marotta NEOOC Veterans, Men 1 Y
Cold Zone Masters, Men 3 Y
Team Hazelton Elite, Mixed 2 Y
Scott Dye Elite, Men 1 Y
Clint Hartle Elite, Men 1 Y
Glacial Speed Veterans, Mixed 2 N
Chuck Borchart Veterans, Men 1 Y
Kim 'n' Kris Elite, Mixed 2 Y
ThunderRoad Masters, Mixed 3 Y
John Huffman WPOC Masters, Men 1 Y
Running With Samson Masters, Men 1 Y
Erin Rycroft Elite, Women 1 N
Thomas Rycroft Masters, Men 1 N
Pops Shangle Veterans, Men 1 Y
Moms Shangle Veterans, Women 1 Y
Julia Crytzer Elite, Women 1 Y
Doug Crytzer Masters, Men 1 Y
Over the Hills Masters, Men 3 Y
Ralph Lindzon Veterans, Men 1 N
Finks DVOA Veterans, Mixed 2 N
Son of a Shangle Elite, Men 1 Y
Sean Sims Elite, Men 1 Y
Bob Turanchik NEOOC Masters, Men 1 Y
Ken Shangle Elite, Men 1 Y
Polish Sausage Masters, Men 1 Y
Jennifer Tislerics SMOC Masters, Women 1 Y
Ati Tislerics SMOC Masters, Men 1 Y
Ouroboros WPOC Veterans, Mixed 2 Y
Katrina Weinmann WPOC Elite, Women 1 N
The Black Swamp Boys Masters, Men 2 Y
Stephen Johnson NEOOC Veterans, Men 1 N
Johnson/Witalis NEOOC Elite, Men 2 Y
Tecnu Adventure Racing Elite, Men 1 Y
Black Swamp Two Masters, Men 3 Y
Jerry Agin WPOC Veterans, Men 1 Y
Illusion of Controls NEOOC Elite, Men 2 N
Half Minds Elite, Mixed 3 Y
Give Me Just One Night Elite, Mixed 2 Y
I Do (Cherish You) Masters, Mixed 2 Y

3-Hour List
 
Team Name Club Category Size Borrow
Team Story Elite, Mixed 2 Y
Eagle Eyes Elite, Men 3 Y
Sherry Shank WPOC Veterans, Women 1 N
Sid Wiesner Elite, Men 1 Y
AV Elite, Women 1 Y
The Doddering Gits Masters, Mixed 2 Y
Jolly Roger Masters, Mixed 2 Y
Thunder & Lightning Elite, Men 2 Y
TopoLoco Masters, Mixed 2 Y
Alexis Shank WPOC Elite, Women 1 Y
Mark Sabich Veterans, Men 1 Y
Hartle Girls Elite, Women 3 Y
Rayden Sorock WPOC Elite, Men 1 Y
Can't Decide Masters, Mixed 2 Y
Corey's World Elite, Men 1 Y
Heading North Elite,Mixed 2 Y
Team Persqueeter Elite, Mixed 2 Y
Shinichi Shimizu Veterans, Men 1 N
Chiori Shimizu Veterans, Women 1 N
Moncho Moncho Man Elite, Mixed 2 Y
Ryan Knecht WPOC Masters, Men 1 N
Team KatNap Elite, Men 2 Y
Bourne to be Wild Elite, Mixed 5 Y
Rob Wilkison DVOA Veterans, Men 1 N

 Sponsors:

Dicks Sporting Goods  
 

Zanfel

  NoGo